selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Gerçek Kişilikleri Açığa Çıkaracak Diyaloglar Nasıl Kurgulanır?

Yorum bırakın

mulakat-teknikleriBugüne dek 4 farklı kurumdan Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri ve Seçme Yerleştirme eğitimi almış, on binlerce CV inceleyip neredeyse bin kez işe alım görüşmesi yapmış, sonra üzerine 50’den fazla bireysel danışan ile Mülakat Simülasyonu yapmış birisi olarak, tamamen kendi tecrübelerime dayanarak diyebilirim ki, işe alım görüşmeleri, o eğitimlerde anlatıldığı kadar basit ve standart değil. Zaten nasıl olsun ki, insan dediğin bin türlü, yaklaşımı, sevdikleri, sevmedikleri, rahatsız olduğu sorular, konuşmaktan hoşlandığı konular vs…

Mutlu çalışanlar yaratmanın en temel adımlarından biri, o şirkette mutlu olacak, karakteriyle, hayat görüşüyle ve beklentileriyle en uygun adayı o pozisyona yerleştirmektir. Aday pozisyon eşleşmesi yanlış yapılmışsa zaten oradan mutlu çalışan veya verimlilik üretmeye çalışmak oldukça nafile bir çaba olabilir.

Bu yüzden de seçme yerleştirme zor zanaat, kısıtlı bir sürede, soğuk bir odada, rahatsız kıyafetler içinde, gelecek kaygısı içinde bir insanı tanımaya ve kurum kültürüne, pozisyona uygunluğunu tespit etmeye çalışmak çok zor çok…

FunOfis, varlık amacı mutlu insanlar, mutlu çalışanlar yaratmak olan FunOfisimiz J şimdi de Yetkinlik Bazlı Mülakat Teknikleri Eğitimlerine el attı, fakat başka bir bakış açısıyla.

 

yetkinlik-bazli-mulakat-egitimi

 

FunOfis’in işini en iyi bilen eğitmenlerinden birinin uzmanlık alanı Seçme Yerleştirme, hatta Amazon’da Bestseller olan Creative Hiring: The Pinnacle Model for Spontaneous, Imaginative, Collaborative Interviews kitabının yazarı. Ozan Dağdeviren’den bahsediyorum. Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu, Sosyoloji ve Psikoloji eğitimlerini, Turkcell’de ve Executive headhunt tarafındaki tecrübeleriyle harmanlayarak İnsan Kaynakları Profesyonelleri için dopdolu bir eğitim hazırladı. Kendi yaratımı olan “Zirve Modeli”ni anlatacak ve aslında mülakat dediğimiz bu yapılandırılmış görüşmenin, adaya minimum rahatsızlık veren, maksimum saygı hissi uyandıran ve aday deneyimini en iyi şekilde kurgulamanıza olanak tanıyan versiyonunun nasıl olması gerektiğini paylaşacak.

 

Eğitimi 21 Temmuz’da Workinton Kozyatağı’nda gerçekleştireceğiz. 8 Temmuz’a kadar da ciddi oranda bir indirim fırsatı var.

 

Detaylarını incelemek isterseniz “Yetkinlik Bazlı Mülakatın Ötesinde” sayfasından ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s