selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Ergenlerle Çalışan Profesyonellere ve Ebeveynlere Özel Online Eğitim Duyurusu

Yorum bırakın

Ve erken kayıt indiriminin son günü BUGÜN…

 

Özellikle çevresinde;
• İstemediği bir durumla karşılaştığında tepkilerini kontrol etmekte güçlük çeken,
• “Hayır” cevabı aldığında sinirden deliye dönen,
• Kendi yeteneklerine ve hayata karamsar bakan ,
• Sınavlarda dikkatsizlikten kaynaklanan hatalar yapan,
• Söz konusu ödev olunca başına oturamayan, otursa bile sürekli çeşitli bahanelerle kalkan,
• Kırk yılda bir dersin başına bir seferde oturduğunda kitabını, defterini ya da gerekli olan diğer malzemelerini okulda unutmuş olan,
• Sınavlarda bildiklerini unutan,
• Servise yetişme, sınavda soruları yetiştirme gibi durumlarda zamanı yönetemeyen,
• Sık sık “Aslında zeki ama…” dedirten

ergen ve ön-ergen olan profesyonellere (Koç / Terapist / Öğretmen) ve ebeveynlere önerilir.

NeuroStudentCoaching-CCE sertifika programı önloblar tarafından yönetilmekte ve gelişim sürecinde olan duygusal kontrol, zaman yönetimi, eşya takibi, alan yönetimi, plan yapabilme, önceliklendirme, dikkat, odaklanma, hafıza, amaca uygun davranabilme gibi günlük yaşam becerilerinin geliştirilmesine, güçlenmesine, pekiştirilmesine ve bu becerilerin yaşantıya alışkanlık düzeyinde kazandırılmasına yönelik hazırlanmış bir sertifika programı.

Aynı zamanda DEHB (Dikkat Eksikliği Hiperaktive Bozukluğu), öğrenme güçlüğü, depresyon, anksiyete bozukluğu yaşayan ergenlerin bu süreçlerinde de destekleyici çalışmalardan oluşmakta.


Dünyada ilk kez Esin Aybar tarafından gerçekleştirilen “NeuroStudentCoaching” sertifika programının katılımcıları aşağıdaki kazanımları elde eder;

• Bu eğitim programının katılımcıları başarılı oldukları takdirde ICF onaylı CCE sertifikası almaya hak kazanırlar.
• Katılımcı profesyonel koçlar 16 CCEU kazanırlar.
• Bu konuda sorun yaşayan öğrencilere/çocuklara doğru yaklaşımlarla becerilerin kazandırılmasını sağlar.
• Öğretmen, veli, koç ve diğer uzmanların doğru yaklaşımları sayesinde bu becerileri daha etkin kullanabilen ergen akademik yaşantıda gerçek potansiyelini yakalar. Sosyal ilişkilerinde dengeli yaklaşımlarda bulunur.
• Katılımcı, ön-ergen ve ergenlik döneminde olan bireylerin özgüven yapılanmasında etkin rol oynar.
• Önergen ve ergenlik döneminde olan bireylerin sağlıklı kimlik yapılanmasında doğru yaklaşımları öğrenir.
• DEHB, öğrenme güçlüğü, anksiyete bozukluğu, depresyon gibi durumları olan ergenlerde bu süreçlerin doğru yöneterek başaran bireyler olarak yetişmesini sağlar.

Süre: 16 saat (4 hafta, 8 ders)

Tarih:
10 Nisan-4 Mayıs arasındaki tüm Pazartesi ve Perşembe akşamları 20:00-22:00 arasında gerçekleşecektir. (Not: 1 Mayıs günü tatil olduğundan dolayı o günkü ders 2 Mayıs Salı yapılacak.)

Yer: Eviniz, ofisiniz veya kahvesini beğendiğiniz bir kafe. 🙂
Eğitim online olarak canlı yayın ile Skype platformu üzerinden gerçekleşecek. Skype üzerinden, sınıf ortamının etkileşimini aynen yaşayabildiğiniz, istediğiniz an eğitmene soru sorabildiğiniz ve diğer katılımcıların sorularını görüp onların da yanıtlarını öğrendiğiniz bir sistem. Tek ihtiyacınız olan; bilgisayar, internet bağlantısı ve kulaklık.

Eğitmen:
Esin Aybar
Kimdir?
1972 yılında İstanbul’da doğdu. 1994 yılında Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili Edebiyatı Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı yıl Marmara Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Sertifikasını alarak İstek Vakfı Okulları’nda İngilizce Öğretmeni olarak göreve başladı. 12 sene boyunca İstek Okullarında İngilizce Öğretmeni olarak çalıştı, Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı görevini yürüttü. 2003 yılında aktif iş hayatı devam ederken Yeditepe Üniversitesi’nde MBA çatısı altında Eğitim Yönetimi ve Denetimi dalında yüksek lisansını tamamladı. Çocuklarının doğumuyla birlikte aktif öğretmenlik hayatına özel sınavlara hazırlık olarak İngilizce özel ders ve yarı zamanlı öğretmenlik yaparak devam etti.
Eğitim alanında 20 yılı aşkın mesleki tecrübesini ICF onaylı eğitimlerle birleştiren Esin Aybar, çalışmalarını öğrencilerin “Günlük Yaşam Becerileri” üzerinde yoğunlaştırmıştır. Merkezinde NeuroStudentCoaching adı altında yürüttüğü çalışmalarla öğrencilerin günlük yaşam becerilerinin tıp alanında da yürütücü işlevler olarak adlandırılan davranış kontrolü becerisi, zaman yönetimi becerisi, alan kullanım becerisi(düzen kurma), malzeme takibi becerisi, planlama, önceliklendirme, işe/ ödeve başlayabilme becerisi, dikkat – odaklanma – hafıza becerilerinin geliştirilmesi ve yaşantıya alışkanlık düzeyinde kazandırılmasına yönelik çalışmalar düzenlemektedir.
Türkiye’de ve tüm dünyada ICF tarafından onaylı (NeuroStudentCoaching Certification Program – CCE) sertifika programının yazarı ve uygulayıcısıdır.

Ücret:
30 Mart’a kadar erken kayıt indirimiyle 1100 TL +KDV

31 Mart itibari ile 1450 TL +KDV

KAYIT VE BİLGİ İÇİN:
+90 216 250 6532 no’lu telefondan veya esin@lifebalance.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s