selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Sakarya Üniversitesi İKY Öğrencileri Desteklerinizi Bekliyor

Yorum bırakın

Türkiye’nin ilk 4 yıllık İnsan Kaynakları Yönetimi lisans bölümü olan Sakarya Üniversitesi İKY bölümü öğrencilerine, yani geleceğin İK’cılarına, gelecekteki ekip arkadaşlarımıza ve meslektaşlarımıza destek olmamız gerektiğini düşünüyorum.

Bizler çoğumuz bambaşka lisans bölümlerinden mezun olup kendini farklı eğitimlerle geliştirmeye çalışan İK’cılarken onlar 4 yıl boyunca bu işin okulunda eğitim alıyorlar ve mezun olduklarında onlardan öğreneceğimiz milyonlarca heyecan verici şey bizi bekliyor olacak. 🙂

Ben de uzaktan da olsa bu arkadaşlarımızın çalışmalarını izliyor ve kendilerini geliştirmek için gösterdikleri gayrete her defasında biraz daha hayran oluyorum.

Şu anda son senelerini okuyan öğrenciler 8.yarıyılda yani 4 Şubat-12 Mayıs tarihleri arasında İK departmanlarında işbaşı eğitimi yapacaklar. Bu arkadaşlar Borçlar Kanunu’na tabi oldukları için kendilerine herhangi bir ücret ödemesi yapılması gerekmiyor. “İş Kazası Meslek Hastalığı Sigortası”nı üniversite ödüyor.

Diğer bir deyişle bilgiyle dolu ancak masrafsız bu taze İK’cılara İK departmanlarında yer açacak kurumlar aranıyor.

Bu konuda destek vermek isteyenler 0 234 2956308 telefon numarasından veya tyilmaz@sakarya.edu.tr eposta adresinden Dr. Tuncay YILMAZ ile iletişime geçebilirler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s