selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Bumerang Ödülleri’nde İlk 3’ler Belirlendi!

1 Yorum

2. Bumerang Ödülleri’nin ilk 3’e kalan finalistleri açıklandı ve ilk 10’daki bloglar için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Kimini mutlu, kimini mutsuz eden sonuçlarla ilgili elbette her yarışmada olduğu gibi şaibeler, olumsuz yorumlar, dedikodular devam ediyor. Ancak bir kazananın olduğu her yerde en az bir de kaybeden olacağı düşünülürse, kaybedildiğine üzülmek yerine kazananların neden kazanmış oldukları incelenerek hatalar belirlenip, o hataların bir sonraki “maça” kadar düzeltilmeye çalışılması taraftarıyım. Bu yüzden de yarışmanın blog kategorilerindeki finalistleri inceleyerek ben de favorilerimi belirledim.

En Tarz Blog

“Sitede kullanılan görsellerin içerikle uyumlu bir biçimde bütünleştiği, tema tasarımıyla ve uyumlu renk kullanımlarıyla dikkat çeken, ziyaretçilerine kolay ve rahat bir okuma olanağı sunan, özgün, yaratıcı tasarıma sahip, site menüsünde anlaşılır ve kolay kullanım sağlayan siteleri kapsar.”

İlk 3:

Bu kategoride ilk 3’e kalan tüm bloglar aslında tasarım ve tarz açısından ilgi çekici. Ancak kolay okunurluk da bir kriterse, siteyi açar açmaz ekranı kapatan pop-up’larla karşılaştığım Dadatart’ı çok beğendiğimi söylemem. Benim favorim bu kategoride, daha önce Turkcell blog ödüllerinde de İkincilik almış olan Kayıpruh.

En Çalışkan Blog

“Hedef kitlesine uygun içerik zenginliği ve geniş arşivi ile dikkat çeken, blog içeriklerini düzenli aralıklarla güncelleyen, okuyucularına benzersiz araştırmalar sunan, yazılarını video ve görsellerle zenginleştiren, özgün ve farklı anlatıma sahip bilgileri içeren siteleri kapsar.”

İlk 3:

Benim de ilk 10’a kaldığım ancak ilk 3’e giremediğim bu kategorideki favorimi belirlemek aslında pek kolay olmadı. Okuyucularına benzersiz araştırmalar sunma kriterini hiçbirinin yerine getirmediğini düşündüğüm için özgün anlatımı dolayısıyla Yolun Neresindeyim’i favorim olarak belirledim. Düzenli aralıklarla blogu güncelleme kriteriyle ilgili, yazı yayınlama tarihlerin görünmüyor olması sebebiyle aklımda soru işaretleri kalmış olsa da, evet benim favorim dünyanın dört bir köşesinden bilgiler sunan bu blog.

En Sosyal Blog

“Okuyucularına kendi alanında özgün içerikler sunan, sosyal medyayı yakından takip ederek aktif kullanan, tüm platformlarda okuyucularıyla etkileşim halinde olan, okuyucu yorumlarına önem veren, sitesini faydalı widgetlarla zenginleştiren siteler bu kategoride değerlendirilecektir.”

İlk 3:

Balköpüğü tasarım blogundaki görseller ve konular ilgi çekici olmasına rağmen benzersiz widget’lar göremedim, okuyucu yorumlarına önem vermekten de yorumları yanıtlamayı algıladığım için bu kısmı özellikle inceledim. Rastgele açtığım birkaç yazıdaki toplam 10 yorumdan sadece 1 tanesini yanıtlamış olduğu için bu blogu eledim. Dijital canavar’ın sosyal medya araçlarını kullanma şekli de ilgi çekici, ayrıca slider gibi widget’ları da zenginlik katan ögelerden olmuş. Ancak Pembe Ruj’u görünce ne yazık ki Dijital Canavar’ın sönük kaldığını düşündüm. 2011’de Turkcell Blog Ödülleri’nde Kadın Blogları kategorisinde ikincilik alan Pembe Ruj, kullandığı widget’lar, görselliğe verdiği önem ve sosyal medya pop-up’larını kullanma tarzıyla bu kategorideki favorim oluverdi.

Tüm bloglara başarılar dilerim. Bakalım 29 Kasım 2012 gecesinde Hilton Convention Center’da düzenlenecek gecede hangi bloglar birincilik alacak, heyecanla sonuçları bekliyorum. 🙂

One thought on “Bumerang Ödülleri’nde İlk 3’ler Belirlendi!

  1. Merhaba =) Yorumlarını yeni gördüm. Görüşlerin için teşekkür ederim. Bu sene de Dijital Canavar’ın yeni yüzüyle ”en tarz blog” kategorisinde yarışıyorum. Umarım bu sene favorilerin arasına girerim. Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s