selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Yaş İlerledikçe Kiminle Çalışıldığı Daha Önemli Oluyor!

Yorum bırakın

Jobsite tarafından 2012’de 1000 çalışan ile yapılan araştırmaya göre, iş yaşamında mutluluk endeksi sonuçlarından ilki şaşırtıcı değil: Araştırmaya katılanların %70’i iyi anlaştığı iş arkadaşlarının mutlu bir yaşam için şart olduğunu belirtmiş.

Buraya kadarını zaten biliyorduk. Ancak Jobsite, kadın ve erkeklerde bu durum değişiyor mu diye de incelenmiş ve kadın çalışanlar için kiminle çalışıldığının daha önemli olduğu bulgusu elde edilmiş.

Mutluluk neden önemli ki diye baktığımızda ise üretkenliğe olan etkisini bir kez de bu verilerle görüyoruz: 1000 kişinin %65’lik kısmı mutlu olduğu dönemlerde daha üretken olabildiğini belirtmiş.

Yaşın mutluluk koşullarında bir değişken olup olmadığı incelendiğinde de görülmüş ki, yaş ilerledikçe, kiminle çalışıldığı daha fazla önem kazanıyor.

Verimlilik için çalışan mutluluğunun ön koşul olduğundan her fırsatta bahsediyoruz. Mutluluğun nasıl sağlanacağı ise işveren marka değerlerinin dışında kalan bazı koşullara da bağlı. Bu araştırmanın da rakamsal verilerle gösterdiklerine göre bu koşullardan bir tanesi ekip dinamikleri ve ekip üyelerinin karakteristik yaklaşımları.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s