selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Benim İşim Seninkinden Daha Esnek! Oh!

Yorum bırakın

Markalara ofis kiralama uzmanı olan Regus, ofis dışı çalışma sistemleriyle ilgili bir araştırma yapmış. Aralarında Türkiye’nin de yer aldığı 80 ülkede 16 bin kişiyle yapılan bu araştırmaya göre ülkemizde profesyonellerin %58’i haftanın yarısında ofis dışından çalışıyormuş. Bu oranla dünya ortalamasının üzerindeyiz.

Araştırmanın başka bir sonucuna göre, çalışanların %46’sı uzaktan yönetimin profesyonel ilişkileri güçlendirdiğine inanıyor.

Aynı konuda HumanGroup da 60 profesyonelle bir fikir atölyesi gerçekleştirmiş. Atölyede çıkan sonuç da bizi uzaktan çalışma konusuna odaklanmamız konusunda uyarıyor. Zira Türkiye’de insan yönetiminin geleceğine sosyal medya ile online eğitimler, esnek çalışma ve yetenek yönetimi damgasını vuracak gibi görünüyor.

Geçmişte İK’nın önceliklerinden olan performans yönetimi gelecekte yerini çalışan bağlılığına bırakacak, bunu hep yazıyorum zaten. Çalışan bağlılığının koşullarından biriyse bana kalırsa çalışanların iş-özel hayat entegrasyonunu destekleyen bir şirket yapısında bulunabiliyor olmaları.

Esnek saatler, esnek giyim, esnek çalışma ortamı da bu konu dahilinde İK tarafından değerlendirilmesi gereken değerler haline geliyor. Esnek çalışma saatleri ve esnek giyim politikasına sahip bir şirketin İK’cısı olduğum için daha bir gönül rahatlığıyla desteklediğim bu tür uygulamaların yakın zamanda daha fazla çalışana ulaşması, mutlu çalışanlar yaratma noktasında öncelik olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s