selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Networkü Olmayan Satışçının Dramı

Yorum bırakın

Bir kısmınızın bildiği gibi bir süre öncesine kadar sıradan bir İK’cıydım. Sabah gider adaylarımla görüşür, eğitim organizasyonlarımı yapar, bağlılıkla ilgili aksiyon planlarımı hayata geçirir, koçluk görüşmem varsa yapar akşam olunca evime gelirdim. Sonra rahat batması nedeniyle FunOfis’i dünyaya getirince dünyam alt üst oldu. Artık karşınızda görev tanımı Satış, Sıcak Satış, Soğuk Satış, Pazarlama, Gerilla Pazarlama, Nöro Pazarlama, Dijital Pazarlama gibi yaklaşık 3672 alana daha yayılan bir İK’cı var. Hal böyle olunca, FunOfis’in yaklaşık 2. ayında anladım ki bu işler kitap okuyarak, uzaktan dersler alarak olmuyor. Satış dediğin sahada öğreniliyor. Ve saha dediğimiz kurtlar sofrası hatta daha detaylı tasfir etmek gerekirse hani böyle tropik bir göl düşünün ufak havuz gibi, içinde yüzlerce pirana bekliyor bir et parçası düşse de havada kapsam diye, işte ona oldukça benzer bir ortam desem mübalağa mı dersiniz bilmiyorum. İşte rekabetin tüm sektörlerde birbirinden daha yoğun olduğu bu kapitalist dünyada başarılı bir Satış Profesyoneli olmak deveye hendek atlatmaktan bir “tık” daha zor. (Sonunda bu tabiri ben de kullandım. 1 dakikalık saygı duruşu istiyorum. Teşekkürler.)

Satış mesleğinin tüm zorluklarını hafifletmek ve bu alanda çalışanların kendilerini daha kolay geliştirebilmelerini sağlamak üzere taptaze bir platformumuz var artık. “Platformumuz” diyorum zira ben de mentörleri arasındayım. Durun hemen celallenmeyin, “sen ne anlarsın satıştan?” demeyin. Ben de en başta öyle demiştim çünkü ilk teklif edildiğinde. “Ben ne anlarım satıştan?” demiştim fakat “Bizim burada İnsan Kaynakları Profesyonellerine de çok ihtiyacımız var. Satışçıların kariyer gelişimleri konusunda da destek vereceğiz.” dediklerinde anladım bu projenin benim zannettiğimden çok daha kapsamlı bir iş olacağını.

Yeterince merak ettiyseniz açıklıyorum efenim Satış Üssübir iş networkü ve eğitim platformu. Günümüz dünyasında satış profesyonellerinin eksikliklerini tamamladığı, mentörlük aldığı ve verdiği, network ağı oluşturduğu, tüm ihtiyaç ve gereksinimlerini tek kaynaktan karşıladığı bir platform.

Sistemin en güçlü yanı bir öğren – öğret modeliyle kurgulanmış olması. Tüm paydaşlarıyla birlikte “Satış Üssü” daha bilgili ve etkili satış profesyonelleri yetiştirmeyi amaçlıyor.

Networkü olmayan bir Satışçı zaten düşünülemez. Kendini geliştirirken networkünü de zenginleştirmek isteyenlere ek olarak Satış Profesyonellerinin kişisel ve mesleki gelişimine katkı sağlayabilecek herkese de Satış Üssü’nün kapısı açık. Bu yolculuğa bizlerle birlikte çıkmak isteyen herkesi de 22 Eylül’de Levent StartersHub’da gerçekleşecek tanışma toplantısına bekliyoruz.

Tarih: 22 Eylül Perşembe / Saat:19:00
Yer: StartersHub / Ecza Sokak, Safter İş Merkezi, Giriş Katı Levent, İstanbul
LCV: koray@satisussu.com / 0532 523 25 59

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s