selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Koçluk yolculuğumda yepyeni bir dönem başlıyor: KPD!

1 Yorum

ImageResize23 Ocak 2015 Cuma akşamı, Titanic Otel’in 11. katında, şahane bir manzara eşliğinde gerçekleştirilen Koçluk Platformu Derneği (KPD) Olağan Genel Kurulu’nda seçilen Yönetim Kurulu kadrosunda;

Yalçın Arsan, Yasemin Hür, Çetin Deniz ve Cüneyt Cansev gibi değerli koçlarla birlikte yer almaktan dolayı yaşadığım mutluluğu ve heyecanı paylaşmak istiyorum.

Umarım ki, Yalçın Bey’in başkanlığında sürdüreceğimiz görev dönemi boyunca derneğimizi halihazırda sahip olduğu önemli konumundan daha da ileriye taşıyacak çalışmalara birlikte imza atacağız.

 

Sivil Toplum, 2006 yılından bu yana hayatımda her zaman özel değere sahip bir alan. İlk olarak LÖSEV ile tanıştığım sivil toplum kavramı ve bir anda beni içine çeken anlamı, daha sonra beni Toplum Gönüllüleri Vakfı ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyal Sorumluluk Kulübü (BUSOS)’nde geçecek günlere, gecelere ve yıllara sürükledi. Gönüllü olarak başladığım ve 3 yılımı seve seve verdiğim (yine olsa yine yaparım!) BUSOS’tan, mezuniyetim sebebiyle ayrılırken Yönetim Kurulu üyesi olarak oturmuş kendi sosyal sorumluluk projemi yazıyordum.

 

Bir üniversite öğrencisi olarak, Galatasaray Lisesi’nden Kabataş Erkek Lisesi’ne kadar pek çok okula giderek öğrencilere “Sosyal sorumluluk kavramını, gönüllü olarak hayata dokunacak işlere el atmanın dünyaya ve kişiye neler kazandıracağını” anlatmak, proje yönetimi, ekip olma bilinci gibi konularda eğitimler vermek, belki de hayatımda yaptığım en gurur verici işlerden biriydi.

 

Şimdi o dönemin üzerinden yıllar geçmişken, benim için ani bir şekilde ve KPD üyelerinin değerli oybirliği kararıyla sivil toplumculuğa dönüş yapmak, hem de bunu “koçluk” gibi hayatımı değiştiren, hayatları değiştirmeme vesile olan, kendimi ve ömrümü adamaktan hiç çekinmeyeceğim bir alanda yapmak… Biliyorum ki tam olarak aktaramıyorum, yaşadığım heyecanı anlatmama kelimeler yetmiyor çünkü…

 

Yıllardır bir “hayranı” olarak takip ettiğim, kısa bir süredir üyesi olduğum ve her zaman yaptığı çalışmalarla, Türkiye’deki koçları geliştirmek için attığı adımlarla tanıyıp bildiğim KPD’de çok daha aktif olarak yer alacağım bir sayfa açıyorum kendi koçluk yolculuğumda.

 

Bu yolculuk boyunca en başından itibaren emeği geçen herkese;

Başta beni koçlukla Berlin’de tanıştıran ilk koçum Johannes Koehn’e,

Bana House of Human’da koçluğu öğreten hocalarım Engin Baran, Nuri Murat Avcı ve Umut Ahmet Tarakçı’ya,

Her zaman her konuda desteğini yüreğimde hissettiğim Çağlar Çabuk’a

SONSUZ TEŞEKKÜRLER…

 

 

koclukplatformudernegi

One thought on “Koçluk yolculuğumda yepyeni bir dönem başlıyor: KPD!

  1. Selin Hanım Merhaba ,

    Öncelikle sizin heyecanınızdan etkilenerek mutluluğunuzun daim olmasi ve hep böyle pozitif enerji ile olmanız dileklerimle. Basarilarinizi takip ediyorum.

    Saygılarımla
    Kaan KORKMAZ

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s