selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Taze Girişimcinin Kurtarıcısı Sanal Ofisler

3 Yorum

Günümüzde girişimcilik üniversite yıllarına kadar indi. Üniversite öğrencisi veya tecrübeli olması fark etmez, artık kişiler vakit kaybetmeden girişimlerini hızlıca hayata geçirmek istiyor. Dolayısıyla belli bir birikime sahip olmadan, ufak bütçelerle bu atılımları yapabilmek için uygun bir çözüm olan sanal ofisleri kullanmak cazip gelebiliyor.

Yeni kurulan çoğu girişim, ki bunların çoğunun internet girişimi olduğunu düşünmek gerek, fiziki varlıklarını süslü ofislerde konumlandırmaktan çok, mobil halde satış ve pazarlama yaparak şirketlerini büyütmeyi hedefliyor.

Bir sanal ofis, işi gereği çok sayıda müşteri ziyareti yapması gereken freelancer olarak proje bazlı çalışan, yeni bir girişimi olan homeoffice çalışan veya internet üzerinden çalışan kişiler için pratik, uygun ve kullanışlı çözüm olarak karşımıza çıkıyor ve telefonların şirketinizin ismiyle karşılanmasından, posta adresi olarak iletilebilmesi gibi pek çok alanda kolaylık sağlıyor.

Sanal ofis sadece bu hizmetlerin verildiği bir yer olmak zorunda da değildir. Örneğin, FunOfis olarak bizim de çözüm ortağımız olan LeventOfis sayesinde Levent’te süper rahat ve şık koltuklarla taptaze çiçeklerden enerji alarak çalışabildiğiniz ortak alan kullanımı, istenildiğinde toplantı ve eğitim odalarından faydalanma gibi birçok hazır ofis avantajı da sanal ofis hizmetine ek olarak sağlanabiliyor.

sanal-ofis-hazir-ofis

Karşılama hizmeti hazır ofis sisteminin değişmez bir parçasıdır. Bir işletmenin müşteriyle etkileşime girdiği ilk an olan karşılanma anı, müessesenin kimliği için büyük önem taşır. Sıcak ve samimi, aynı zamanda saygılı bir ilk adım, kurulacak güzel iş ilişkisinin bir başlangıcı niteliğindedir. Ofisin misafiri bu özenli servisle kendini konforlu hissetmelidir. Hazır ofis sisteminde konusunda bilgili ve deneyimli çalışanlar, misafire kendisini özel hissettirmelidir.

İnsan Kaynakları alanında çalışıyorsanız ve İdari İşler departmanı da size bağlıysa, mecburen zamanında benim tecrübe etmek zorunda kaldığım pek çok ayrıntıyla mücadele etmeniz gerektiğinden biliyorsunuzdur: Ofis demek, temizlik, güvenlik, kira, yiyecek içecek, mobilya, ofis ulaşım araçlarına uzaksa ring servisleri gibi pek çok lojistik sorun demektir aslında.

Hazır ofislerin benim en çok ilgimi çeken avantajı da burada devreye giriyor. Temizlik, güvenlik hizmetleri hazır ofis tarafından sağlanıldığından, ofis sakinlerine ekstra bir yük ve sorumluluk olmuyor. Üstelik normalde ufacık bir ofis kiralamak için 3-4 bin TL’den fazla masraf yapmanız gereken lokasyonlarda düşük maliyetlerle ofis sahibi olabiliyor ve tamamen işinize odaklanabiliyorsunuz.

levent-sanal-ofis-toplanti

Sanal ofisler ülkemiz için oldukça yeni olan, sadece son birkaç yılda yaygınlaşan bir iş alanı ve aslında yepyeni girişimlerden oluşan bir sektör. E ben de 4 aylık taze bir girişimci olarak, her zaman dediğim gibi “girişimci, girişimcinin dostudur” diyor ve bu sıcacık ekosistemin gelişmesi için birbirimizi desteklediğimiz nice günler diliyorum efenim. J

14 Mayıs Cumartesi günü biz de FunOfis’in Mutluluk Atölyesi‘ni bu renkli ve keyifli ortamda gerçekleştireceğiz. Bekleriz. J

3 thoughts on “Taze Girişimcinin Kurtarıcısı Sanal Ofisler

  1. siteniz hayırlı ugurlu olsun 🙂

  2. Selin Hanım yazılarınız bir çırpıda okudum gerçekten hislerime tercüman oldunuz. Ben de Ankara da http://www.officeankyra.com.tr isimli firmayı kullanıyorum. Gerçekten de ekonomik olarak kendimi daha güvende hissetmemi sağladı bu sistem… Sizi takip etmeye devam edeceğim 🙂

  3. Merhaba e-ticaret girişimciis olarak TC.İstanbul Rumeli Üniversitesi’ne bağlı Beykoz’daki https://thub.world sanal ofis kullanıyorum.Akademik seviyede önemli destekler alıyorum.Ayrıva beykoz vd süper anlayışlı ve yardımsever.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s