selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

İş Bulmak İçin de Süpermen Olmak Lazım Bazen!

Yorum bırakın

Maalesef son haberlere göre ülkede 3 milyondan fazla işsiz var, muhtemelen bir o kadar da gizli işsiz…

İş bulmak, daha doğrusu kişiye en uygun ve beklentilerini (maddi&manevi) karşılayan bir iş bulmak bu coğrafyada oldukça zor.

Şirketlerin ilgisini çekebilen bir aday olmak için taklalar atmak, ağızla kuş tutmak gerekiyor bazen. Bazense zaten donanımlı ve aranan bir aday oluyor kişi fakat kendini ifade etmekte zorlandığı için bunu karşı tarafa yansıtamayabiliyor. Aslında ben en çok bu kitleye üzülüyorum. Çünkü o güne kadar kendini kişisel ve mesleki olarak ciddi anlamda geliştirmiş, “uygun pozisyonum olsa hemen işe alırdım” diyebileceğim nice aday, bir türlü o işe kavuşamıyor. Bugüne kadar yüzlerce mülakat yaptım, onlarca kişiyeyse bireysel kariyer danışmanlığı ile mülakat simülasyonu uyguladım. Ve gördüm ki cevap çoğu zaman o mülakatlarda yatıyor. Bazen “Aman aman bu soruya her zaman öyle mi cevap veriyor bu aday?”, bazense “eyvah yine açık verdi” diye geçiriyorum içimden ve aslında bu kadar dolu olan bu adayın niçin aylardır iş bulamadığı da böylece anlaşılmış oluyor…

Bu sebeple adaylara yönelik mülakat tekniklerinin aktarılabileceği bir eğitim tasarladım: Adaylar İçin Mülakat Teknikleri Eğitimi

15 Mayıs’ta gerçekleştireceğimiz ve genel katılıma açık bu eğitimin detayları

Eğer siz de gittiğiniz mülakatlardan aklında soru işaretleriyle çıkan, olumsuz dönüş yapıldığında “Mülakat çok iyi geçmişti oysaki, neden olumsuz oldu?” gibi sorulara cevap bulamayanlardansanız bu eğitimde doğru bildiğiniz yanlışları görecek, kendinizle ilgili kazandığınız farkındalığı karşı tarafa olması gerektiği şekilde aktarabileceksiniz.

Eğitim bittiğinde, mülakatta sık karşılaştığınız sorulara vermeniz gereken yanıtları tasarlamış, hayalinizdeki işe kavuşmaya hazır SÜPER ÜBER BİR ADAY olacaksınız!

Eğitim içeriği:
“Mülakata davet ettiler, şimdi ne yapacağım?”
İş Görüşmesi Stilleri
Başarılı Bir İş Görüşmesi İçin İpuçları
Stres Mülakatları
Güçlü ve Geliştirilmesi Gereken Yönler İçin SWOT Analizi
Mülakatçıyı Tanıma
Mülakatçılar Ne Soruyor, Aslında Neyi Öğrenmeye Çalışıyor?
Yapılması Ve Yapılmaması Gerekenler
Doğrudan Cevaplanmak İstenmeyen Sorularla Baş Etmek
Mülakat Sırasında Ve Sonrasında Adayın Sorabileceği Sorular
Mülakatçının Beklentisine Uygun Aday Profiline Ulaşmanın Yolları
Mülakatı Mülakattan Sonra Başarılı Hale Getirmenin Yolları
Sıradışı Sorulara Hazırlık

Eğitmen Selin Yetimoğlu:
Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun oldu. 2009 yılından itibaren yurt içinde ve yurt dışında çok sayıda sektörde İnsan Kaynakları alanında kazandığı tecrübeleri, aldığı ICF akredite Profesyonel Koçluk eğitimiyle harmanlayarak Kariyer Koçluğu alanına yöneldi. ICF (International Coaching Federation) üyesi, Koçluk Platformu Derneği (KPD) Yönetim Kurulu Üyesi. İyi derecede İngilizce, başlangıç seviyesinde İspanyolca, Fransızca ve Almanca bilgisi var. Kendi ismini taşıyan blog sayfasında 2012 yılından itibaren iş hayatına dair 400’den fazla yazı yayınladı. İnsan Kaynakları blogları arasında En Çok Okunan blog olduğu, farklı grup ve kişilerce hazırlanan çeşitli sıralamalar ve listelerle belirlendi. Mümin Sekman’ın konsept danışmanlığında yayınlanan Hayat Bilgesi-1 kitabındaki iki bölümü, Hayat Bilgesi-2’de 3 bölümü hazırladı. Kendi kitabını yazmaya devam ediyor.

Kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz: http://bit.ly/1RPpt6S

Hatta aynı gün yine adaylara yönelik başka bir eğitim daha var ve Mülakat Teknikleri eğitimine katılanlar ona da ücretsiz olarak katılabilecekler.

Sosyal Medya Üzerinden İş Bulma Teknikleri

Gelişen teknoloji ve kapsamını genişleten sosyal medya araçları sayesinde firmaların potansiyel yeteneklere ulaşma şekli de gün geçtikçe güncelleniyor. İş arayan adaylar, teknolojiyi avantaja çevirmek ellerindeyken ne yazık ki ufak dikkatsizlikler yüzünden farkında bile olmaksızın iş kaybedebiliyorlar. Bu eğitime katılanlar, sosyal medyayı iş (ve staj) ararken kendi faydalarına nasıl kullanabilecekleri hakkında farkındalık kazanacak ve hayallerindeki işe ulaşma süresini kısaltacaklar.

Eğitim içeriği:
Sosyal işe alıma dair istatistikler
Global işe alım trendleri
Türkiye’de işe alım trendleri
Sosyal medyanın geleceğine dair öngörüler
Adaylar neler yapmalı?
Sosyal medyada nelerden kaçınılmalı?
Profile başka bir gözle bakabilmek
Linkedin nasıl kullanılmamalı?
Twitter nasıl bir açık pozisyon cenneti?
Facebook bile profesyonelleşebilir mi?
Google’da ne yapmalı?

Eğitmen: Selin Yetimoğlu

Tarih: 15 Mayıs Pazar
Saat: 15:00-17:00
Ücret: 50 TL
Yer: KariyerİST, Şişli (Abide-i Hürriyet Cad. Hasat Sk. No:2/5)

Kaydınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz: http://bit.ly/1RPpt6S

Sorularınız İçin: iletisim@funofis.net

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s