selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Türkiye’nin En Çekici İşverenleri İçerikli Zirve Geliyor

1 Yorum

Sonbahar geldiğinde pek çok profesyonel gibi benim için konferans sezonu da açılmış oluyor.

 

Bu sene 6.’sı düzenlenen ve 2015’ten bu yana benim de kaçırmadan katıldığım People Make The Brand, işveren markasına ilgi duyan katılımcılar için insan kaynakları, pazarlama ve iletişim dünyasını bir araya getiriyor.

PMB’in bu yılki konusu “Organizasyonel Kültür”. Tersine mentörlük projeleri aracılığıyla birlikte çalışma fırsatı bulduğum Evrim Kuran’ın açılışını yapacağı konferansın moderatörlüğünü Harvard Business Review Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan üstlenecek.

 

Konferansın konuşmacıları arasında Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı, iş ve teknoloji dünyasındaki kişisel deneyimlerinin yanı sıra Türkiye’nin bu alanda yaşadığı dönüşümleri ve dünyadaki son gelişmeleri “Daha Yeni Başlıyor: Geleceğin Dünyasında Esneklik, Yakınsama, Ağ Yapısı ve Karanlık Taraf” başlıklı kitabı ekseninde ele alacak. Abdi İbrahim CEO’su Dr. Süha Taşpolatoğlu, Abdi İbrahim’in cesur kültürü, hayatı iyileştiren çalışma kodları ve ilaç sektöründe yenilikçi işveren markası yaklaşımları hakkında Harvard Business Review Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan ile söyleşi yapacak. Futurebright Araştırma Kurucusu ve Ortağı Akan Abdula, “Algoritmalar Çağında Kültür” başlıklı konuşmasında yeni dünya düzenini ve bu sistemin kültüre olan etkisini People Make The Brand Sahnesi’nde katılımcılarla paylaşacak. Adel Genel Müdürü Evrim Hizaler, Adel’in çok kuşaklı, çok kültürlü yapısı olan liderlik ettiği değerli mirasın iş yapış biçimleri üzerindeki etkilerini anlatacak. The Tap in Team Kurucusu Erin Willett, otantik, duygusal olarak yol gösterici liderlerin dayanıklı ve inovatif kültürlerini nasıl cesaretle inşa ettiklerini anlatacak. Gazeteci Serdar Kuzuloğlu, “Teknolojinin Felsefesi” başlığıyla ibreyi kendimize çevirmemiz konusunu anlatacak. Universum Strateji Global Başkanı Richard Mosley,

kurumsal değerlerin şirket stratejilerini desteklemesi ve organizasyonun genel işleyişinde fark yaratması için atılması gereken adımlarla ilgili yol gösterecek. Uzm. Dr. Kerem Dündar kültürel değişimi yeni bir amaç olarak tanımlamayı ya da stratejiyi kavram olarak yeniden tanımlamayı beyin dostu şirket olarak nasıl başaracağımızı People Make the Brand sahnesinde bizlerle paylaşacak.

Universum Stratejik Danışma Kurulu Başkanı Claudia Tattanelli, güçlü işveren markaları inşa ederken farklı kültürleri tanımanın önemine vurgu yaparken, her yıl 60 ülkede 1,5 milyondan fazla gençle gerçekleştirilen Universum En Çekici İşverenler Araştırması’ndaki ana içgörüleri katılımcılarla paylaşacak.

30 Kasım’da düzenlenecek olan konferansta şimdiye dek hiç sahnede yakalama fırsatı bulamadığım Prof. Dr. Özgür Demirtaş’ı dinleyecek ve Universum Türkiye’nin En Çekici İşverenleri araştırma sonuçlarını dünya karşılaştırmaları ile göreceğim için sabırsızlıkla bekliyorum.

Konferans bu sene de geçen sene olduğu gibi Fairmont Quasar Hotel’de gerçekleşecek. Detaylı bilgi, program içeriği ve kayıt için konferans web sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

 

One thought on “Türkiye’nin En Çekici İşverenleri İçerikli Zirve Geliyor

  1. Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s