selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Yeni Yılın İlk Haberi: 3. Kitabım Satışta!

Yorum bırakın

Artık 2022’deyiz. Bu da demektir ki 10 yıldır bu blog aracılığıyla ulaşabildiğim, kelimelerimin dokunduğu sizlerle güzel haberleri büyük bir heyecan ve hevesle paylaşıyorum.

Bugün yepyeni bir haberle geldim. İlk İngilizce kitabım “The Little Book of Job Hunter” okuyucusuyla buluşmaya hazır.

Artık 3. kitabını yazmış bir yazar olarak daha az heyecanlanacağımı zannediyordum. Yok, öyle olmuyormuş. 🙂 Yine içimde kelebekler pır pır uçuyor, yine kitabın kapağını her gördüğümde “ayy canım yavrum benim” hissini duyuyorum.

Kitap İngilizce, çünkü tamamen İngiltere’deki işe alım ve iş başvuru süreçlerini göz önünde bulundurarak yazdım. İngiltere’de trafiğin tersten aktığı gibi CV, başvuru ve mülakat süreçlerindeki bazı noktalar da bizim alışık olduğumuzun tam tersi olabiliyor. Bu nedenle bu ülkenin kurallarına göre A’dan Z’ye bir iş başvuru kitabı yazmak benim için çok heyecan vericiydi.

İlk yazmaya başladığımda aklımda bunun bir kitap olması yoktu esasen. Daha çok bir kitapçık, bir broşür gibi bir şey olmasını tasarlıyordum. Bu nedenle kısa, 20-30 sayfalık bir içerik olması planıyla yola çıkmıştım. Sonra yazdıkça, anlatmak istediklerimin onun ötesinde olduğunu fark ettim. Paylaşmak istediğim detaylar, üzerinde durulması gereken püf noktalar, örnekler, vakalar da ekleyeyim derken bir baktım yazdıklarım bir kitapçık olmayı çoktan aşmış. Bir yerden sonra yazmakta olduğum şeyin bir broşür olamayacak kadar yoğun olacağını anlayıp bir kitap olacak şekilde yeniden kurgulamaya karar verdim. Yine de başlığını “The Little Book of Job Hunter” koydum ki yine de az, öz ve sade kalabilsin. Bu başlık hem benim kendime hatırlatma notumdu, hem de istedim ki örneğin ertesi gün mülakatı olan kişi de eline alıp kısıtlı vaktinde okuyup hazırlanabilsin.

2022 Ocak’ta çıkmasını planlıyordum. 1 Ocak sabahı uyandığımda telefonuma gelen bir haberle gördüm ki 31 Aralık 2021’de yayınlanmış. Bu kısım bana da sürpriz oldu. Geçen yılın son sürpriziyle bu yılın ilk sabahında karşılaştım. Bu da demek oluyor ki, 2019’da ilk kitabım Mutluluk Faktörü, 2020’de ikinci kitabım Değerlendirme Merkezi ve Mülakatlarda %100 Başarı’nın ardından 2021’de de üçüncü kitabım The Little Book of Job Hunter okuyucu karşısında. 3 yılda 3 kitap! 5 yıl önce konuşsaydık bunu hayal bile edemezdim. Yazdıklarımı okuyan tanımadığım kişilerden gelen mesaj ve maillerle yarattığım faydayı böylesine görebileceğimi hayal bile edemezdim. Hepsi için şükrediyor ve her bir geri bildirimle daha fazlasını paylaşmak için motive oluyorum.

The Little Book of Job Hunter’ı ister ekitap ister basılı formatta buradan edinebilirsiniz.

Jonathan Lockwood Huie “Bitişleri, yeni bir başlangıç oldukları için kutlayın.” demiş. 2021, bizi büyüttüğün için teşekkürler. Seninle çok şey öğrendik, kimi zaman mutluluk, kimi zaman deneyim kattın her birimize.

Yeni yılda herkese önce sağlık, sonra huzur ve mutluluk diliyorum. Geriye kalan her şey bir şekilde oluyor, yolunu zaten buluyor.

2022 hepimize hoş gelsin!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s