selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Başarılı Bir Kariyer İçin Yaratıcı Olmak Zorundasınız!

Yorum bırakın

Daha önce de “İş arama yöntemlerinde bazen geleneklerin dışına çıkmak gerek” diyerek Türkiye’den ve dünyadan yaratıcı iş arama örneklerine yer vermiştim.

Düşünün. Bir plazada çalışıyorsunuz. Bir sabah çalıştığınız binaya girerken kapıda takım elbiseli 25 yaşlarında bir genç size kese kağıdı uzatıyor. Kese kağıdını alıp açtığınızda içinde bir adet donut ve bir tane de dolu kahve bardağı olduğunu görüyorsunuz. Sonra şaşırarak aklınızdan “nasıl yani”ler geçirerek size ve sizin gibi diğer çalışanlara bunları ikram eden gencin hemen yanında aslında bir stand olduğunu, ve standın üzerinde büyük bir kartona “www.Hasan-Huseyini-Ise-Al.com” yazılmış olduğunu farkediyorsunuz. Ne yapardınız? 🙂

Bu hikayenin çıkış noktası Arizona Üniversitesi mezunu Michael Penn’in iş ararken kullandığı yaratıcılığı. Kendini o önünde beklediği şirkete başvuran adaylar arasında bir adım öne çıkarmak için bunu yaptığını söyleyen Penn bence istediğinden çok daha fazlasını elde etti. Business Insider‘da haber oldu ve dünyanın pek çok yerinde artık belli bir repütasyonu var. Eminim hiç başvuruda bulunmadığı yerlerden de iş teklifi almaya başlamıştır.

Yaratıcılık önemlidir velhasılı. Cesaret de…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s