selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Bilin Bakalım Sosyal Medyadaki En Etkili İK Hesabı Kim Seçildi? :)

5 Yorum

Cengiz Çatalkaya’nın önerisi ve üstat Ahmet Eryılmaz’ın liderliğinde 1 Mart’ta hayata geçen “Sosyal medya’da en etkili 25 İK’cıyı seçme projesi” dün akşam saat 21:30’da sona erdi ve 3 blogda aynı anda duyuruldu.

 

Proje ekibi, bir kısmının birbirini sadece sosyal medya üzerinden tanıdığı bir kısmınınsa belki de ismini bile ilk kez duyduğu 8 gönüllüden oluşuyordu.

 

Ekipten Mehmet Eronat, değerlendirme sürecini şöyle anlatıyor: “Adaylarımızın blog yazıları ve twitter hesapları tek tek incelendi. Onlarca blog yazısı ve adaylar tarafından atılan yüzlerce tweet, 8 kişilik değerlendirme ekibi tarafından tek tek okundu ve belirlenmiş alt parametrelere göre likert ölçeği kullanılarak puanlar verildi. Ayrıca adaylarımızın blog sayfaları, web siteleri vb. sosyal medya etkileşim alanları followerwork analizi ve klout skoruna göre değerlendirildi ve tüm analiz sonuçları konsolide edilerek 25 kişilik isim listesine ulaşıldı. Sonuçlara ulaştığımız zaman yaptığımız çapraz kontroller, değerlendirme sonuçları, aday skorlarının birbirleri ile olan yakınlığı ve tutarlılığı, parametre seçiminden sonuçlara ulaşıncaya kadar attığımız her adımın ne kadar doğru olduğunu bizlere göstermiş oldu.”

Neticede belirlenen 25 isim, ve belirlenen parametrelere göre etkililik sıralaması şöyle:

 

enetkili 25

 

Özetle, sosyal medyada en etkili İK hesabı seçilmiş olmaktan dolayı, yukarıda bahsi geçen etkileşim skor analizlerinde etkisi olan siz değerli takipçilerime teşekkür ediyorum. Sizler, twitter, facebook, linkedin gibi mecralardan paylaşımlarımı beğenip yorum yaptıkça artan motivasyonuma böylece bir de yenisi eklenmiş oldu. 🙂

enetkili

5 thoughts on “Bilin Bakalım Sosyal Medyadaki En Etkili İK Hesabı Kim Seçildi? :)

  1. Selin’cim tebrik ederim. Ben de yazılarını keyifle okuyorum.
    Sevgiler, Deniz Güre Emek

  2. Tebrikler başarılarınızın devamını dileriz 🙂

  3. Çok teşekkür ediyorum.
    : )

  4. Geri bildirim: Başarıya Giden Yolda 2’nin Gücünü Keşfetmeye Hazır Mısınız? - Mentorink Blog

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s