selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Dünya Büyüklerinden Hayat Dersleri İçin #HayatBilgesi2 Çıktı!

Yorum bırakın

Bundan tam 11 ay önce şu yazıyı yayınlamış ve en sonunda “entelektüel eylemlerimiz devam edecek!” demiştim.

 

İkinci eylemimizle karşınızdayız! Hayat Bilgesi 2 çıktı!

İlk kitapta 2 bölümü ben hazırlamıştım, bu kitapta 3 bölümün sonunda ismimi göreceksiniz. Kimbilir, belki bir sonrakinde daha fazla sayfada karşılaşırız. 😉

İlk kitapta olduğu gibi bu kitapta da bol bol yeni baskı göreceksiniz. 🙂 1. Kitapta ilk 15 günde 15 baskıyı görmüştük, ikincisindeyse daha şimdiden 8. baskı raflarda yerini aldı.

 

Peki böyle bir bilgelik kitabına neden bu kadar yoğun ilgi gösteriliyor? Gelin kitabın Konsept Danışmanı Mümin Sekman’ın kendi sözleriyle yanıtlayalım:

 

“Hayat %10 başımıza gelen olaylar, %90 olayları nasıl ele aldığımızdan oluşur.” der bilgeler. Kılavuzunu yanına almadan geldiğimiz şu hayatta, çoğumuz stratejiyi savaş bittikten sonra öğreniyoruz! Bu yüzden hayat oyununda sık sık bildiklerimiz yaşadıklarımıza yetmiyor. Haritasız arazide, ters dönmüş kaplumbağa gibi, şaşkın bir halde kalıyoruz! “Hayat Bilgesi”, başkalarının hayatlarından ve hatalarından öğrenme kitabıdır. Büyüklerin acılı veya zevkli hayat deneyimlerinden damıtılmış dersler içeriyor. Bir tür hayat bilgisi bankası! İhtiyaç duyduğunuzda fikir çekebilmeniz için…

 

İşte tam da bu yüzden, kendimiz deneyimlemesek de hatalardan ders almak, başarılardan yol haritası çıkarmak için ihtiyaç var böyle Hayat Bilgelerine. Ve tam da bu yüzden deneyim paylaşımına adadığım hayatımla, kendi deneyimlerimi 3 yıldır paylaştığım bu blog sayesinde tanıştığım Mümin Sekman’ın bu projesinde gururla yer alıyorum.

 

Hayat Bilgesi 1’de Jeff Bezos ve Oprah Winfrey’i hazırlamıştım, Hayat Bilgesi 2’de Ingvar Kamprad, Agahta Christie ve Madonna’nın hayata dair yaklaşımlarını okurken karşınıza çıkacağım.

hayat-bilgesi-2

Ve en güzel haberi sona sakladım:

Entelektüel eylemlerimiz devam etmeye devam edecek!!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s