selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Psikolojik Sermaye #peoplemakethebrand

Yorum bırakın

2015’ten bu yana her yıl en fazla heyecanla beklediğim birkaç konferanstan biri olan People Make The Brand’in tarihi yaklaştı. Önceki 4 yıldaki izlenimlerimin sonucunda konferansın atmosferi, konuşmacı kalitesi ve aktarılan bilgiyle tecrübenin ışığında insana dair çalışmalar yapan herkesin mutlaka orada olması gerektiğine yürekten inandığım bir yer.

Marka, bir isim, bir logo, bir ürün ya da bir hizmetten çok daha fazlası. Marka bir tavır, şirket olarak kim olduğunuzun en net ifadesi. “İŞVEREN MARKASI” da çok farklı değil. Mevcut ve potansiyel çalışanlarınızın burada çalışmanın nasıl bir deneyim olduğuna dair algısının bir bütünü.

Geçen on yıllar boyunca demografik değişiklikler, küreselleşme ve bilgi işçisinin yükselişi; kurumları, insan sermayeleri konusunda daha ciddi düşünmeye davet ediyor. İş ilanı vermek artık yeterli değil. Mesele sadece maaş hiç değil. Yetenek pazarının yeni ölçü birimi artık “anlam”.

Hepimizin hemfikir olduğu gibi, güçlü bir İşveren Markası bir kurumun sahip olabileceği en güçlü çekicilik ve tutundurma aracı; tam da bu sebeple elde etmesi ve sürdürmesi o kadar da kolay değil.

Her sene Universum – Türkiye’nin En Çekici İşverenleri araştırma sonuçlarının dünya karşılaştırmaları ile paylaşıldığı, sürdürülebilir işveren markası inşa etme stratejilerinin gerçek örnekler üzerinden konuşulduğu, işe ve insana dair yepyeni trendlerin irdelendiği People Make the Brand İşveren Markası Konferansı, 2013 senesinden bu yana markayı inşa edenin insan olduğu fikriyle, işi insan olan her sektörden profesyonele, akademisyene, araştırmacıya, girişimciye ilham vermeye devam ediyor.

People Make the Brand İşveren Markası Konferansı 29 Kasım 2019’da Fairmont Quasar İstanbul’da 7. kez gerçekleştirilecek. 

 

Markayı inşa edenin insan olduğu fikriyle, işi insan olan her sektörden profesyonele, akademisyene, araştırmacıya, girişimciye ilham vermeye devam eden ve Harvard Business Review Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Serdar Turan’ın Master of Ceremony olacağı ve Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı ve Universum Orta Doğu Direktörü Evrim Kuran’ın açılışını yapacağı konferansın bu yılki teması “Psikolojik Sermaye”. Psikolojik sermayenin; umut, özyeterlilik, yılmazlık, iyimserlik bileşenleriyle,  bireyler ve   kurumlar için ne kadar önemli olduğuna değinilecek konferansın bu yılki konuşmacıları, Profesör Dr. Acar Baltaş, Universum Yönetim Kurulu Başkanı ve Stepstone Genel Müdürü Yusuf Azoz, KFC Türkiye Genel Müdürü Tunç Tunaveli, Boston Orthodontics Kurucusu Dr. Elif Keser, İş İnsanı ve Girişimci Gözde Akpınar, Dilek Livaneli, Eğitim Bilimci ve Yazar Dr. Özgür Bolat, , Tavsiye Evi ve Tavsiye Kanalı Kurucusu Renan Tan Tavukçuoğlu, Gazeteci ve Yazar Önder Abay, Universum Stratejik Danışma Kurulu Başkanı Claudia Tattanelli olacak.

 

Gelenlerle orada görüşmek üzere.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s