selinyetimoglu.com

PCC Profesyonel Kariyer Koçu & Kariyer Danışmanı, Ex-HR

Değerlendirme Merkezi ve Mülakatlarda %100 Başarı

2 Yorum

Değerlendirme Merkezi (Assessment Center, AC) süreçlerindeki rol oyunları, vaka analizleri, grup egzersizleri, simülasyonlar, yetkinlik mülakatları, bekleyen işler ve gerçekleri bulma gibi pek çok çalışmaya hazırlanmak isteyen herkes için alıştırmalar, örnek vakalar ve tüyolar içeren kitabımın satışa çıkma haberini paylaşmak isterim. Evet, “Mutluluk Faktörü”ne kardeş geldi. Bir vakittir yeni kitabın hazırlıkları sürüyordu. Sonunda o gün geldi ve kitap sıcak sıcak satışa çıktı.


Yazmak, bundan tam 8 sene önce kendime bu blogu açtığımdan beri bildiklerimi paylaşmanın en sevdiğim yolu. Değerlendirme merkezi ve mülakatlara bunca aday hazırladıktan sonra bilgi ve tecrübeyi bir başka platforma daha taşıma fikri aklıma bir tatilde düşmüştü. Sürekli çalıştığım ve tam da bu konunun ortasında olduğum zamanlarda değil de, deniz-güneş-kum üçlüsünün ortasında olduğum bir zamanda bu fikrin filizlenmesi hiç şaşılacak şey değil. Bazen resmi daha iyi görebilmek için uzaklaşmak iyi gelir. O yüzden biliyorum ki içinde bulunduğumuz bu her şeyden ve herkesten uzaklaşma süreci hepimize iyi gelecek.
Benim adıma 2020’de güzel şeyler de oluyor. Olmaya da devam edecek: Her birimiz için… Belki kucaklaşarak kutlayamıyoruz ama ben kendi kutlamamı buradan yapıyorum, biliyorum kucaklaşıyoruz uzaktan.

Asssessment center, yani değerlendirme merkezi uygulamalarına girecek olup assessment tüyolarına ulaşmak isteyen herkese birebir danışmanlık için ajanda ayıramadığım zamanlarda artık daha az vicdan azabı çekeceğim. Çünkü artık içinde rol oyunlarından vaka analizlerine dek pek çok egzersiz ve örnek bulunan, değerlendirme merkezi tüyolarını içeren bir kitap Türkçemizde de var. Hepimiz için hayırlı uğurlu olsun.

 

“Türkiye’de değerlendirme merkezine girecek kişilere provalar ve hazırlık dersleri veren ilk uzman tarafından kaleme alınan ve değerlendirme merkezi üzerine yazılmış ilk hazırlık kitabı.” cümlesini görmek gurur verici.

Okuyacak olanlara faydalı olmasını şimdiden dilerim.

Buradan satın alabilirsiniz.

 

Arka kapak:

2 thoughts on “Değerlendirme Merkezi ve Mülakatlarda %100 Başarı

  1. Çok akıcı bir dille yazılmış cumartesi kargom geldi pazar okuyup bitirdim yarın da değerlendirme merkezine gireceğim çok faydalı oldu özgüvenim yerine geldi iyiki yazmışsınız sağolunuz

  2. Hi great reeading your blog

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s